Tere! Mina olen Madli!

Kuidas kõik algas…

Olen vabakutseline veebidisainer, kellel kodulehtede tegemise kogemus aastast 2016. Kodulehtede valmistamise maailma avastasin keskkoolis, kui informaatika tunnis oli ülesandeks teha hot.ee-sse üheleheküljeline koduleht täiesti nullist. Ma ei mäleta, millest, ja milline see välja kukkus, kuid eks ta päris kehvake tuli.

Päris mitmed aastad hiljem, kui mul oli vaja enda ettevõttele koduleht teha, sattusin sellele teele uuesti. Tegin valmis esialgu lihtsa ja üsna algelise, mis, nagu hiljem selgus, ei sobinud minu lõppideega kohe üldse kokku. Natuke uurimist ja avastamist (sh Joomla!-ga), leidsin enda jaoks sobiva variandi – WordPressi.

Kuidas ma seda teen?

Leidsin, et kodulehtede tegemine on täpselt see, mida mulle teha meeldib. Teen seda kirega. Alguse sai see loomulikult isiklikust vajadusest – oli vaja teha koduleht enda ettevõttele. Ajapikku tulid uute oskustega kaasa ka erinevad inimesed, kellele pakkus minu tegevus huvi. Ja nii ma hakkasingi vaikselt kodulehti ka teistele valmistama.

Olen iseõppija. Mulle meeldib erinevaid võimalusi, pluginaid ja kujundusi katsetada ning seda tehes võin ma tunde arvutis veeta. Mida ei oska, selle teen endale selgeks.

Kodulehe Haldjas…

ei ole sündinud tühjast kohast – selle hüüdnime on mulle pannud minu pikaaegne ja ustav klient Eesti Lasteaednike Liit.

Kuna olen tegelenud ka bakalaureuse- ja magistritööde parandamise ja keelelise korrektuuriga, tean, kui palju annab tulemusele juurde igakülgne korrektsus. Hea on tagasisides teada, et retsensent ei leia tööst ei komaviga ega vale viidet tekstile või tabelile. See tõstab kirjutise väärtust ja tõsiseltvõetavust. Minu poolt läbivaadatud tööde autorid saavad olla kindlad, et leian üles väiksemagi pisivea, mis neil endal märkamata on jäänud.

Seda oskust kasutan ära ka kodulehtede valmistamisel. Sa saad olla kindel, et teen seda tööd ülima pühendumuse ja kirega. Kirega, mis on minu sees aastatega üha suurenenud. Olen ülimalt õnnelik, et saan seda kirge Kodulehe Haldjana ka Teiega jagada!